KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 16363165

nr 1636 3165

Theo Braun

(1922-2006), Österrike

Färgetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 1/1, daterad 1969. Bildmått: 39x39 cm, yttermått inklusive ram: 57x56 cm

Theo Braun, österrikisk bildkonstnär född 1922, död 2006.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 19 augusti 2024
kl 20:50:59

19/8 20:13:22 1      Vinnande bud
19/8 20:42:42 1      justering av budtak

Theo Braun

Läs mer om Theo Braun